19 MaYıS LiSeSi
19 MaYıS LiSeSi
19 MaYıS LiSeSi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GAZİANTEP TARİH KULÜBÜ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

damar sözler kapak sözler romantik sözler

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
bErKaLi

bErKaLi

Erkek
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 31/10/08 Mesaj Sayısı : 242 Nerden : gaziantep&&&kolejtepe İş/Hobiler : ses sistemleri ve okulum 9/D çift dikişler Lakap : kıssa:):)

damar sözler kapak sözler romantik sözler Vide
MesajKonu: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 9:05 pm

lisenin kantincisi değişmiş yeni kantinci kimse tarafından sevilmemektedir. bir grup arkadaş kantin de oturmuşs sohbet ediyorlar kantincide yanlarına gelir bir kızla sohbete başlar kızın kantinci ile arası iyidir.

kız - o köpek çok tatlıydı yaaa benim de muhabbet kuşlarım var *
kantinci - hayvanları çok seviyorsun galiba
arkadaş - seninle niçin ilgileniyor sanıyordun

Yerin kulağı var..benimde kulağım var.... ben yer miyim hayır yemeeem!!!

Gerçek buysa yaşıyorsak, Kader varda biz yazıyorsak, Ben seni kaderime yazdım. İster siler gidersin, ister kalır ömür boyu seversin....

Seviyorsan yanımda kal sevmiyorsan ufaktan ufaktan yol al
http://xat.com/19mysalemi
bErKaLi

bErKaLi

Erkek
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 31/10/08 Mesaj Sayısı : 242 Nerden : gaziantep&&&kolejtepe İş/Hobiler : ses sistemleri ve okulum 9/D çift dikişler Lakap : kıssa:):)

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 9:10 pm

lise 1 tarih dersinde yaşanmış bir hadisedir.
tarih hocası sınıfta çok ses olmasına sinirlenir ve bizim sıramıza doğru azarlamak için gelir

tarih hocasıllah akıl dağıtırken siz nerdeydiniz?
arkadaş:sizin yanınızdaydık hocam
hoca:hmghmmm
http://xat.com/19mysalemi
ecz_barıs

ecz_barıs

Yaş : Kayıt tarihi : 08/11/08 Mesaj Sayısı : 27 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeC.tesi Kas. 29, 2008 10:48 am

Sana Ne Demeliyim Bilmiyorum.Güneşim Desem Güneş Batıyor.Hayatım Desem Hayat Kısa.Gülüm Desem Oda Soluyor.Sana Canımmmm Demeliyim,Çünkü Bu CaN sENİnle YaşIyO...
2- Sen benim içimde kalan nefes,Anlatamadıgım duygularımsın
3- kavuşmak ölüm ise hasretin zulüm, elbet kavuşuruz bekle be gülüm, tek sana aittir kanayan şu gönlüm,ben yolumu çoktan çizdim, ya sen yada ölüm,aşkım
4- Sen dardaysan ben zordayım, sen ateşteysen ben kordayım, bir gün bu dünyadan göçüp gidersen, BiLKi SENDEN ÖNCE ORDAYIM
5- SENI SEVIYORUM! DIYEN DILLERE DEGIL...SENIN ICIN AGLAYAN GOZLERE INAN...
6- BEN SENI SECTIM SEN BENIM ICIN YALAN DUNYADAKI TEK GERCEKSIN...
7- INSANLAR TANIDIM YILDIZLAR GIBIYDILER,HEPSI GOKTEYDI AMA BEN SENI GUNESIM SECTIM VE BIR GUNES ICIN BIN YILDIZDAN VAZGECTIM.
8- SEN GOZUMDEKI BIR DAMLA YAS OLSAYDIN SENI KAYBETMEMEK ICIN HIC AGLAMAZDIM..
9- GUNUN 24 SAATI UYUDUGUM ICIN BANA DELI DIYORLAR AMA BU DELILER SUREKLI
ecz_barıs

ecz_barıs

Yaş : Kayıt tarihi : 08/11/08 Mesaj Sayısı : 27 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeC.tesi Kas. 29, 2008 10:49 am

Yalnızca Sevmiştim
Güneşin doğmasına hayli zaman var.Bütün kuşlar derin uykuda.
Herkes evinde barkında,sıcacık yatağında.
Sahilde yürüyorum.``küçük bir tekne ve meyhanevi bir müzik,içeridekiler belliki kurmuşlar çilingir sofrasını,şarkıyada eşlik ediyorlar.``
Yanlız,yanlız gözüme uzakta,kayalıkların hemen dibinde ağlayan bir adam çarpıyor...
Yaklaşıyorum farkımda değil..
-Kirli sakal,kızarmış gözleriyle,bir elinde birası,ağzında sigarası
ve durmadan oynayıp durduğu cep telefonu...
Telefonun öbür ucundaki belliki sevgilisi.
-Yapma diyor,etme diyor,ben ettim sen etme diyor.
Ya karşıdaki çok inatçı,ya da adam çok büyük bir suç işlemiş.
Olumlu bir yanıt alamadığı kesin çünkü.
-Bak,diyor,``Ben sana şu önümdeki denizin kendi içinde barındırdığı kumlara muhtaçlığı kadar hasretim.Farzet ki ben denizim sende benim içimdeki sevdamsın.Yani benim bir parçamsın....``
-Şu kayalıklar gibi taş kesileyim ki,onlara yoldaş olayım ki.,
Ben seni ay ışığı gibi saf ve yalansız sevdim.. diyor.
Ama adam belkide ömründe ilk defa böyle ağlıyor.Çünkü.,
kolay kolay yıkılacak birine benzemiyor.
Biraz suskun kaldıktan sonra telefonu bütün öfkesiyle denize fırlatıyor..
Sonra cebinden kağıt kalem çıkartıyor.Uzun uzun birşeyler yazıyor.
Sonra kalkıyor.
Derin ve ıslak bakışları kararlı bir şekilde karşıya bakıyor...
Şimdi anlıyorum adamın telefonda denizden,kayalıklardan bahsederek neyi anlatmaya çalıştığını....
Adam intihar etmeye niyetli...
Koşup yetişiyorum,zar zor da olsa indiriyorum yere.
Altımda kıvranıyor,bırak beni diyor.Bense teselli etmeye çalışıyorum.Değmez diyorum.
Sonra bir çırpıda beni itip,kalkıp kaçıyor,karanlıklara karışıyor..
Tam o sırada yazdığı notu düşürüyordu cebinden..
Açıp okudum.O kağıtta neler yazdığını çok merak etmiştim çünkü..
Kağıtta hiç ama hiç ummadığım şu iki küçük cümle yazıyordu.,
``YANLIZCA SEVMİŞTİM......YANLIZCA SEVMİŞTİM...
gulummm

gulummm

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 29/12/08 Mesaj Sayısı : 204 Nerden : Gaziantep/kolejtepe İş/Hobiler : öğrenc./müzik,dans,sinema!!! Lakap : barby

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 7:56 pm

ѕєνєη ιηѕαη gιтмєуι вιℓє gєçιямєz αкℓıη∂αη..gι∂єη ιηѕαη ѕєνмємιşтιя вєη вυηυ öğяєη∂ιм
https://tarihkulup.yetkin-forum.com/
gulummm

gulummm

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 29/12/08 Mesaj Sayısı : 204 Nerden : Gaziantep/kolejtepe İş/Hobiler : öğrenc./müzik,dans,sinema!!! Lakap : barby

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 7:57 pm

»¦« ßoğaZımda DüğümLendi A$k Adına SitemLerin Hesap Mah$erdedir Dendi Gider Orada ßekLerim.»¦«
gulummm

gulummm

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 7:58 pm

ßana okuLda 1 SaaTin 60 Dakika oLduğunu öğReTTiLer, 1 DakikaNıN Da 60 Saniye oLduğunu öğReTTiLer ama,SenSiz ßiR Dakikanın sonSuza Dek SüRDüğünü öğReTmeDiLer
gulummm

gulummm

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 7:58 pm

Yoku$u ßen CıkTım YoL $eniN oL$un, ZehiRi ßen IctiM $u $enin oL$un ßi tAne ßuLmu$$un HayıRLı oL$un ßi tAne dE ßenßuLdum HaßeRiN oLsun!!!
gulummm

gulummm

Kadın

GeCeYe İnAt GüN AğArMaKtA,AğAcA İnAt DaL ÇoĞaLmAkTa,ÖlÜmE İnAt İnSaNlAr ArTmAkTa,BeNsE SaNa İnAt SeNi SeVmEkTeYiM,İnAt Bu Ya HePtE SeVeCeĞiM...
gulummm

gulummm

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 8:01 pm

Tek kaldim dunyada ,dunyam olurmusun?
deniz kadar sevdimdalgam olurmusun
ates gibi yandim alevim olurmusun
ASKIM degilsin son askim olurmusun
gulummm

gulummm

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 8:03 pm

Ben seni dün sevmedim çünkü dün bitti ben seni bugün sevmedim çünkü bugün bitecek
ben seni yarin sevdim
çünkü yarinlar hiç bitmeyecek..
gulummm

gulummm

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 8:04 pm

NASIL ARKADAŞLAR???
sampetergoo

sampetergoo

Erkek
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 31/12/08 Mesaj Sayısı : 42 Nerden : isvec(swenska İş/Hobiler : kullanmam Lakap : sampetergoo

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeÇarş. Şub. 04, 2009 6:08 pm

Sana güneşli bir günde geleyim
ışıklı yollara halılar serelim
birlikte aşkınlığa yükselelim,
okyanus sularının ortasında altın kumsallarıyla
mücevher gibi parlayan adada,
ben hep iskeleye demir atmış
beyaz bir yelkenlinin düşünü gördüm
tuzlu dudaklarını yakmak için
sana kendi yaptığım güneşleri getireyim.
sampetergoo

sampetergoo

Erkek
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 31/12/08 Mesaj Sayısı : 42 Nerden : isvec(swenska İş/Hobiler : kullanmam Lakap : sampetergoo

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeÇarş. Şub. 04, 2009 6:13 pm

Azeri Aşk Şiiri

Sen meni sev, men seni sevim
Sen menim için yan Men seni severah yanim dutusim
Klasik ask neyse onu yasiyah

Yada sevme haberin olmasin
Men sana sevdalanip dolasim
Platonik ask neyse onu yasiyah

Sevdada oturah, yiyah içah
Elele olah, kan kusah
Tombilik ask neyse onu yasiyah

Istersen sevdandan kendimi kesim
Sagi mi solu mu dogriyim biçim?
Psikopatik ask neyse onu yasiyah

Dur men Kerem olam sen Asli
Sonumuz da eyle bitsin yasli
Nostaljik ask neyse onu yasiyah

Eyle sevah ki kara sevda olah
Araplara benziyeh kapkara olah
Gara ask neyse onu yasiyah

Yalan söylemiyah, hep dogru diyah
Beraber oturah, beraber yiyah
Realist ask neyse onu yasiyah

Birbirmize türki söyliyah, mizildiyah
Elele tarlalarda, bostanlarda gezah
Romantik ask neyse onu yasiyah

Kediyi, gudigi sen diye sevim
Sen de horozi, guligi ben diye sev
Sembolik ask neyse onu tasiyah

Gel elele tutusip kendimizi elehtriga verah
Zangir zangir titriyah, ölmiyah
Elektronik ask neyse onu yasiyah

Ahirlarda, komlarda bulusah
Tezek agalahlarinin dibinde oturah
Otantik ask neyse onu yasiyah...
sampetergoo

sampetergoo

Erkek

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeÇarş. Şub. 04, 2009 6:18 pm

Hayatta en buyuk aci sevdiginin cekip gitmesidir

nekadar ozlesende geri donmeyecegini bilmektir

ama unutmaki birgun pisman olacak kisi odur..._27
sampetergoo

sampetergoo

Erkek

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeÇarş. Şub. 04, 2009 6:24 pm

Ben bu gönül tezgahinda
Ask dokudum, ask okudum
Erenlerin dergahinda
Ask okudum, ask dokudum

Her güçlügü bile bile
Göznuruyla, sabir ile
Yumak, yumak, çile çile
Ask dokudum, ask okudum

Bir ömür yana yakila
Yazdigim sigmaz akla
Acimadim. 24 aya
Ask okudum, ask dokudum

Sevgi insanligin özü
Odur aydinlatan bizi
Hak yolunda oldum terzi
Ask dokudum, ask okudum.

Günahindan, sevabindan
İçtim ask sarabindan
Ulularin kitabindan
Ask okudum. ask dokudum
sampetergoo

sampetergoo

Erkek

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeÇarş. Şub. 04, 2009 6:26 pm

NA,SIL OLMUS BEYLER
eMeL KıRıK
ADMİN

eMeL KıRıK

Kadın
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 22/10/08 Mesaj Sayısı : 740 Nerden : Gaziantep/Hoşgör İş/Hobiler : Öğrenci Lakap :
MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Şub. 06, 2009 3:47 pm

gsl olmu$,,, Smile
https://tarihkulup.yetkin-forum.com
sampetergoo

sampetergoo

Erkek

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeÇarş. Şub. 11, 2009 5:04 pm

beyendiyne sevindim tesekur ederim
gulummm

gulummm

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Nis. 14, 2009 7:44 pm

Hayatta Dört Yanlis yaptim; Dogmak,Yasamak,Büyümek ve Umutlara Sarilmak, Bir Tek Seyi Dogru Yaptim O da SENI SEVMEK Ama Unutmusum Güzelim Dört Yanlis Bir Dogruyu Götürdü....
gulummm

gulummm

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Nis. 14, 2009 7:44 pm

Sevgi deger vermesini bilmektir..Sevgi sevdiğini özlemektir..Sevgi birliktelikten sevinç duymaktır..Sevgi onu kalbimde hissetmektir..Seni çok özledim
gulummm

gulummm

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Nis. 14, 2009 7:45 pm

SENI COK OZLEDIM. SENI HER OZLEDIGIMDE KALBIME BIR YILDIZ CIZDIM. SENI NE KADAR OZLEDIGIMI BILMEK ISTERMISIN? SAYENDE BIR GOKYUZUNE SAHIBIM CANIM!!
gulummm

gulummm

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeSalı Nis. 14, 2009 7:45 pm

SENI SEVDIGIM KADAR YASASAYDIM OLUMSUZLUGUN ADINI ASK KOYARDIM...
sampetergoo

sampetergoo

Erkek

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 4:02 pm

aski dusunduymuz kadar birazda öbur tarafi dusunseydik
gulummm

gulummm

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 11:33 pm

doğru diosun ama her ikisini aynı safhada tutan insan çok azdır emin olll...bir tarafı düşünüp bir tarafı düşünmek olmaz öbür tarafı düşünürsek aşkımızı yalnız bırakırız aşkımızı düşünürsek öbür tarafı devre dışına atarıss ama bnce her ikisinide aynı safhada tutmak ama aşkta fazla aşırıya kaçmamak...düşüncelerime katılanların onaylamasını rica ederimm..şimdiden tşkler...=)))
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 05/11/08 Mesaj Sayısı : 69 Nerden : gaziantep/inönü cad İş/Hobiler : yokk:D :D Lakap : sersem angell

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 9:42 pm

boyle dusunuyosunda qamzem peqı bunlara uyqulayan coq az qısı war qımenın obur taraf umurunda deqıl qı herqes qeyfıne baqıyor..
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 05/11/08 Mesaj Sayısı : 69 Nerden : gaziantep/inönü cad İş/Hobiler : yokk:D :D Lakap : sersem angell

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 9:48 pm

aLaca KaranLıkta oLsun öLümüm Kısın LambaLarı Kısın aLın GötüRün BüTün umutLarımı Kaderim DünYada KaLsın...okuSun öLüm FeRmanımı SaVcı TopLansın üÇ BeŞ dosT oN YaBaNcı KuruSun aRtıK DaRaĞcı...BeNi HayaLLeRimin BiTTiği YerDe aSın.
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 9:51 pm

Bu masaLar bo$ kaLmaz gidenin yeri doLar. Bu vazoLara bir$ey oLmaz yaLniz cicekLer soLar. Gönül kimsesiz yapamaz sevebiLeceği bir dost arar. Ta$in kaLbi yoktur ama onu biLe yosun sarar...!
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 9:52 pm

Sevgiyi Gostereceksin Soylemek Yetmez,sevgi Gozlerinde Olacak Sozlerin Yetmez, Sevgi Herseydir Kalbe Hapsedilmez, Seveceksin Benim Gibi Ama Yuregin Yetmez
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 9:55 pm

Sen yoLLarına 29 harfLe acı dö$eyen bir $ahsa Yara değiLde Yar diyebiLir misin?
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 10:00 pm

sewgimi göremiiicek kadar kör isen, sök o gözleri yerinden ağırlık yapmasın Wink
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 10:00 pm

sabah kahvaltı yapamıyorum çünkü seni düşünüyorum akşam yemek yiyemiyom çünkü seni düşünüyorum gece uyuyamıyorum çünkü açım
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 10:02 pm

koPYaLa taRZımı YapışTıR hayaTına Wink
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 10:08 pm

siz ask nedır bılseydınız sewdıgınızı dusunmekten acı cekmeye vaktınız olmazdı
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 10:09 pm

nasıl mıllet beqendınız mı???sayqılarla:D:D:D
eMeL KıRıK
ADMİN

eMeL KıRıK

Kadın
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 22/10/08 Mesaj Sayısı : 740 Nerden : Gaziantep/Hoşgör İş/Hobiler : Öğrenci Lakap :
MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 23, 2009 1:07 pm

süpersin bü$racım yha Smile
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 6:17 pm

teseqqur ederım jnm saırlıq tuuttu bende bı kac sıteye we buraya yazdım Very Happy
büşra iyisabancı

büşra iyisabancı

Kadın

MesajKonu: Geri: damar sözler kapak sözler romantik sözler damar sözler kapak sözler romantik sözler I_icon_minitimePtsi Haz. 08, 2009 3:49 pm

saol tatlım benım rıca ederım Smile Smile Smile

damar sözler kapak sözler romantik sözler

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası